úterý 9. července 2019

Obložení stropu dřevem

Kazetové obložení stropu. Palubky při rekonstrukci fasády. Prkna - dřevěný strop roubenky. Obložení stěny palubkama.


Využít zde můžeme svislé členění pro optické zvýšení místnosti, horizontální členění ji pomyslně rozšíří, ale může ji také trochu snížit.

Jen se podívejte, jak si lze v moderním interiéru s dřevem pohrát. Stačí jen mít představu, který styl by se líbil právě vám. Stropní obložení se obvykle skládá z nosné konstrukce a obkladu. Konstrukci upevňujeme většinou přímo pod hrubý strop. Vytvoříme ji celkem jednoduše z dřevěných latí, na které se pak obklad připevní.


Latě upevňujeme ke stropu pomocí hmoždinek a vrutů. Vzdálenost jednotlivých latí od sebe je závislá na zvoleném druhu obkladu (prkna, desky, kazety).

Jestliže máme příliš vysoké místnosti, opticky je snížíme, když obložení nebude sahat až ke stropu , ale pouze do výšky překladů oken či dveří nebo do výše parapetů. Tak jako při jiných úpravách interiéru, i zde se vyhneme dělení místnosti v takzvaném zlatém řezu, tedy v přesném středu, opticky nepůsobí takové členění vyváženě. Pokud zdobíte zeď dřevem , myslete na to, že nemusíte zakrýt celou zeď.


Tipy na dřevěné obložení Stěny by měly být vymalovány jednou decentní barvou, aby byla zachována celistvost prostoru. A druhý praktický dopad dřevěného obložení je čistě relaxačního charakteru – dřevo uklidňuje a působí teplým dojmem, výborná je navíc i jeho akumulace tepla ve spojení s izolačními schopnostmi. Zvukově izolační obložení stěn a stropu částečně pohlcuje zvuk, čím snižuje hladinu hluku v prostorech s tímto zatížením. Může vás také zajímat: strop, dřevo, vysoký strop, obložená, dřevěný strop, stropní osvětlení, obložená stěna, zabudovaná stropní sprcha, světlé dřevo, obložený strop, zabudovaná stropní čtvercová sprcha, vana obložená kamenem, stropní trámy, čtyři stropní světla, béžové dřevo desky, hnědě obložená vana, prosklenný strop, sprcha na stropě.


Dřevěné obklady stropů a stěn ze širokých prken. Zobrazte si kontakt na poptávajícího a získejte tuto zakázku. Kontakt obsahuje ověřený e-mail a telefonní kontakt přímo na poptávajícího. Nanáší se bez základové barvy.


Povrch je nutné před použitím důkladně odmastit. Montáž dřevěného stěnového obložení můžete provádět dvěma způsoby. Lepení je vhodné, pokud je podklad naprosto rovný. Poté se řídíte pokyny od výrobce, které jsou většinou součástí balení lepidla.


Nejčastěji obkládáme stěny nebo strop dřevem proto, že dřevěný obklad můžeme upevnit na jakýkoli nosný podklad a dřevěnou plochu.

O podlahové krytině z PVC jste asi již slyšely, nabízí mnohé výhody a jen málo nevýhod. Jakmile vstoupíme do místnosti, okamžitě si všimneme povrchu stěn a stropu. Ale víte, jak tlustá musí. Jsou-li stěny obloženy dřevem až ke stropu , vypadá místnost menší.


Proto se malé prostory obkládají jen do určité výšky, kterou však nelze volit libovolně. Je výhodné dále rozvinout vodorovné členění, které již v interiéru je, např. V žádném případě nemá obložení sahat do poloviny stěny. Pro upevnění podšívky ke stropu nebo spíše k rámu se používají svorky staplového stapleru, samořezné šrouby s podložkou, hřebíky, speciální klipsy, z nichž většinou se jedná o plastové obložení , nazývané také PVC panely.


Hřebíky lze použít pouze v kombinaci s dřevěným rámem. Dřevo navíc vytváří příjemné klima a místnost specificky. Sibiřské dřevo ze smrku a borovice vyniká pevností a dlouhou životností a je vhodné do interiéru k obložení stěn a stropu , ale i vně na fasádu domu a pergol. Zútulněte si interiér přírodním dřevem. Plná výzdoba stropu dřevem.


Nejoptimálnější možnost, která nejen vypadá stylově a dražší, ale také usnadňuje skrytí větracích a technologických otvorů a kabeláže. Pokud jsou stěny obloženy dřevem až ke stropu , prostor také vypadá menší. Výhodné je dále rozvinout již hotové vodorovné členění v interiéru, například okenní římsy a příčky nebo dveřní obložení.


Dekorativní obložení dveří, stropů a stěn. Polyuretanové lišty a dekorace jsou odolnější vůči mechanickému opotřebení.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky